Konstrukcja hali – stalowa versus namiot

Konstrukcja hali – stalowa versus namiot

Wygląd hali w pewnych momentach ma duże znaczenie. Sporo zależy od tego, czemu dana hala ma służyć. Jeżeli hala ma być jednocześnie obiektem sportowym, obiektem spotkań rozrywkowo – kulturalnych wówczas już na etapie projektowania należałoby zadbać o to, aby nie była to przeciętna hala, jakich wiele znamy chociażby z mediów lecz by był to budynek estetyczny, reprezentacyjny. Jeśli na takiej hali odbywać się będą koncerty obszernych gwiazd, spotkania, które będą pokazywane w środkach masowego przekazu na całym świecie w owym czasie potrzebne jest, żeby taka hala wyglądała ładnie i estetycznie, aby nie była tylko gigantycznym zadaszonym parkietem.

Zupełnie inaczej wyglądają hale przemysłowe czy gigantyczne magazyny. Tam wybitnie niejednokrotnie jest nieporządek wynikający ze specyfiki działania takiej hali. By wybudować halę nieodzowne jest znalezienie poprawnego miejsca.

Taka hala absorbuje go bowiem dosyć sporo. Budowa hal to inwestycje budowlane i to często na kolosalną skalę. Właśnie dlatego także konieczne jest uzyskanie wszelakich pozwoleń na to, żeby taką halę móc wybudować – jeśli szukamy alternatywy – hale namiotowe to lepsze rozwiązanie. Całościowy wykonawca musi zadbać o to, aby wszystko odbywało się zgodnie z zasadami, żeby proces całej budowy przebiegał zgodnie z prawem. Wykonawca robót zobowiązuje się również do terminowego wybudowania hali. Niekiedy taka terminowość jest kluczem do tego, któremu generalnemu wykonawcy powierzyć budowę.

Bywa, że inwestora gonią terminy, pragnie on jak najszybciej wybudować taką halę. To właśnie dzięki niej możliwe będzie zarabianie pieniędzy, dalsze inwestowanie. W wielu przypadkach hale dzielone są na mniejsze boksy, pomieszczenia, biura, które są wynajmowane. W takiej hali może w takim razie funkcjonować, działać, prowadzić działalność wielu niezależnych od siebie przedsiębiorców, sprzedawców, sklepików. Wiele zależy od tego, jak hala wygląda, jak jest wielka. W większości wypadków jednakże takie hale są de facto obszerne. To hale wielkopowierzchniowe, z jakimi napotykamy się na co dzień. W takich właśnie umiejscowione są chociażby hipermarkety, w których tak nieraz robimy zakupy. W kolosalnych halach odbywają się targi, spotkania, wykłady.

Redakcja