Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel

Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel

Idealne piece do wytopu metali kolorowych proponuje Energoel. Modele PDP – 3 idealnie sprawdzają się, gdy ilość metali kolorowych nie jest zbyt duża w warunkach laboratoryjnych. Mogą nimi być: złoto, srebro oraz platyna. Dla klientów udostępnione są wersje jakie współpracują z tyglami ceramicznymi a także wersje mające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to około 50 ml.

Specyfikacja techniczna pieców opublikowana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że opłaca się w te piece się zaopatrzyć pod wyznaczone użycie. Niewielkie straty mocy znajdują przełożenie w zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie używany jest oryginalny system IPM – EnergoEl. To on pozwala na maksymalne oraz automatyczne dopasowanie mocy urządzeń do zmiennych parametrów wsadu. Imponująca sprawność energetyczna wpływa na dynamikę nagrzewania. Urządzenia ciepłownicze mają niewielką masę i niewielkie rozmiary.

Z tego względu nawet wtedy, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzą się bardzo dobrze. Każda maszyna wykonana jest z zastosowaniem hartowania indukcyjnego, czyli można przystosować do pewnych czynności. Można też skorzystać z lutowania twardego lub miękkiego. Zleceniodawcy chwalą to, że usługi są zrealizowane zgodnie z ich wymaganiami. Opis świadczeń podany jest na witrynie marki. Klienci biznesowi są każdorazowo zadowoleni.

Mające zastosowanie w przemyśle piece cechuje: duża bezawaryjność, duża wydajność, imponująca efektywność w obrocie energią, opcja zautomatyzowanie procesów, prosta obsługa, operowanie temperaturą, zwarta budowa, małe gabaryty, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz opcja użycia wybranych funkcji, zależnie od wymagań przedsiębiorcy. Z uwagi na to, że są to piece bardzo dokładnie zaprojektowane, można oczekiwać na ich sprawne działanie. Wskazana marka ciągle podąża za oczekiwaniami klientów w zakresie wykonywanych pieców.

Redakcja